Patterns (7.x-2.1) - en to fi translation catalogue (66 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: List
fi: Lista

en: Actions
fi: Toimenpiteet

en: Remove
fi: Poista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Public
fi: Julkinen

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Action
fi: Toiminto

en: On
fi: Käytössä

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Resources
fi: Resurssit

en: Version
fi: Versio

en: Go
fi: Mene

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Import
fi: Tuo

en: Export
fi: Vie

en: settings
fi: asetukset

en: Back
fi: Takaisin

en: category
fi: kategoria

en: Save
fi: Tallenna

en: Format
fi: Muoto

en: Path
fi: Polku

en: Check
fi: Muu suoritus

en: Options
fi: Valinnat

en: 1 hour | @count hours
fi[0]: 1 tunti
fi[1]: @count tuntia

en: 1 day | @count days
fi[0]: 1 päivä
fi[1]: @count päivää

en: Module
fi: Moduuli

en: Off
fi: Pois päältä

en: Always
fi: Aina

en: Address
fi: Osoite

en: Directory
fi: Hakemisto

en: here
fi: täällä

en: Other
fi: Muu

en: Destination
fi: Kohde

en: Pattern
fi: Kuvio

en: Title:
fi: Otsikko:

en: The changes have been saved.
fi: Muutokset on tallennettu.

en: Extend
fi: Laajenna

en: Info
fi: Tieto

en: Never run
fi: Ei suoritettu koskaan

en: Missing
fi: Puuttuu

en: Run
fi: Suorita

en: Publish
fi: Julkaise

en: Unpublish
fi: Palauta luonnokseksi

en: Save role
fi: Tallenna rooli

en: Available
fi: Saatavilla

en: Restore
fi: Palauta

en: Add role
fi: Lisää rooli

en: 1 year | @count years
fi[0]: 1 vuosi
fi[1]: @count vuotta

en: 1 week | @count weeks
fi[0]: 1 viikko
fi[1]: @count viikkoa

en: 1 sec | @count sec
fi[0]: 1 s
fi[1]: @count s

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
fi: Tarkistusvirhe, ole hyvä ja yritä uudelleen. Jos virhe toistuu, ole hyvä ja ota yhteyttä sivuston ylläpitäjään.

en: Patterns
fi: Sisältöpolut

en: 1 month | @count months
fi[0]: Yksi kuukausi
fi[1]: @count kuukautta

en: Not writable
fi: Ei kirjoitettavissa

en: Writable
fi: Kirjoitettavissa

en: Email:
fi: Sähköpostiosoite:

en: %message in %file on line %line.
fi: %message tiedostossa %file rivillä %line.

en: Export options
fi: Vientiasetukset
