Patterns (7.x-2.1) - en to is translation catalogue (49 entries)

en: Title
is: Titill

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: List
is: Listi

en: Actions
is: Aðgerðir

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Description
is: Lýsing

en: Public
is: Almenn

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Action
is: Aðgerð

en: On
is: Virkjað

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Resources
is: Auðlindir

en: Version
is: Útgáfa

en: Edit
is: Breyta

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Import
is: Flytja inn

en: Export
is: Flytja út

en: settings
is: stillingar

en: Back
is: Til baka

en: category
is: flokkur

en: Save
is: Vista

en: Format
is: Stílsnið

en: Path
is: Slóð

en: Check
is: Athuga

en: Options
is: Möguleikar

en: 1 hour | @count hours
is[0]: 1 klukkutími
is[1]: @count klukkutímar

en: 1 day | @count days
is[0]: 1 dagur
is[1]: @count dagar

en: Module
is: Eining

en: Off
is: Af

en: Always
is: Alltaf

en: Address
is: Heimilisfang

en: Title:
is: Titill:

en: The changes have been saved.
is: Breytingarnar hafa verið vistaðar.

en: Extend
is: Bæta við

en: Save role
is: Vista hlutverk

en: Add role
is: Bæta við hlutverki

en: 1 year | @count years
is[0]: 1 ár
is[1]: @count ár

en: 1 week | @count weeks
is[0]: 1 vika
is[1]: @count vikur

en: 1 min | @count min
is[0]: 1 mín
is[1]: @count mín

en: 1 sec | @count sec
is[0]: 1 sek
is[1]: @count sek

en: 1 month | @count months
is[0]: 1 mánuður
is[1]: @count mánuðir

en: Email:
is: Netfang:

en: %message in %file on line %line.
is: %message í %file í línu %line.

en: Export options
is: Útflutningsvalkostir
