Patterns (7.x-2.1) - en to mg translation catalogue (10 entries)

en: Title
mg: Lohateny

en: Status
mg: Toetra

en: Delete
mg: Fafaina

en: Operations
mg: Hatao

en: List
mg: Lisitra

en: Actions
mg: Asa

en: Remove
mg: Esory

en: Description
mg: Andinindininy

en: Yes
mg: Eny

en: No
mg: Tsia
