Patterns (7.x-2.1) - en to ps translation catalogue (31 entries)

en: Title
ps: سرلیک

en: Status
ps: حالت

en: Delete
ps: ړنګول

en: List
ps: لړ

en: Actions
ps: چارې

en: Remove
ps: لركول

en: Description
ps: سپړنه

en: Public
ps: ټوليز

en: Disabled
ps: ناتوانه

en: Action
ps: چار

en: Yes
ps: هو

en: No
ps: نه

en: Edit
ps: سمون

en: Settings
ps: امستنې

en: Name
ps: نوم

en: Import
ps: واردول

en: Export
ps: بهرول

en: settings
ps: امستنې

en: Format
ps: بڼه

en: Path
ps: يونلور

en: 1 hour | @count hours
ps[0]: ۱ ساعت
ps[1]: @count ساعتونه

en: 1 day | @count days
ps[0]: ۱ ورځ
ps[1]: @count ورځې

en: Other
ps: نور

en: Info
ps: مالومات

en: Missing
ps: ورك

en: Add role
ps: دنده (رول) زیاتول

en: 1 year | @count years
ps[0]: ۱ کال
ps[1]: @count کلونه

en: 1 week | @count weeks
ps[0]: ۱ اونی
ps[1]: @count اونی

en: 1 min | @count min
ps[0]: ۱ دقيقه
ps[1]: @count دقيقې

en: 1 sec | @count sec
ps[0]: ۱ ثانیه
ps[1]: @count ثانيې

en: 1 month | @count months
ps[0]: ۱ میاشت
ps[1]: @count میاشتې
