Patterns (7.x-2.0-rc1) - en to th translation catalogue (51 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Save configuration
th: บันทึกค่า

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: List
th: ดูลิสต์

en: Actions
th: แอคชั่น

en: Remove
th: เอาออก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Action
th: แอคชั่น

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Version
th: รุ่น

en: Edit
th: แก้ไข

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Import
th: นำเข้า

en: Export
th: ส่งออก

en: Back
th: กลับ

en: category
th: หมวดหมู่

en: Save
th: บันทึก

en: Format
th: รูปแบบ

en: Path
th: ตำแหน่งพาธ

en: Check
th: เช็ค

en: Options
th: ตัวเลือก

en: 1 hour | @count hours
th[0]: 1 ชั่วโมง
th[1]: @count ชั่วโมง

en: 1 day | @count days
th[0]: 1 วัน
th[1]: @count วัน

en: Always
th: ตลอดเวลา

en: Address
th: ที่อยู่

en: Other
th: อื่นๆ

en: Pattern
th: รูปแบบของ

en: The changes have been saved.
th: บันทึกการเปลี่ยนแปลงแล้ว

en: Extend
th: ส่วนขยาย

en: Info
th: ข้อมูล

en: Never run
th: ไม่เคยทำงาน

en: Publish
th: เผยแพร่

en: Unpublish
th: ระงับการเผยแพร่

en: Save role
th: บันทึกระดับผู้ใช้

en: Available
th: อนุญาตให้สอบเมื่อ

en: Add role
th: เพิ่มระดับผู้ใช้

en: 1 year | @count years
th[0]: 1 ปี
th[1]: @count ปี

en: 1 week | @count weeks
th[0]: 1 สัปดาห์
th[1]: @count สัปดาห์

en: 1 min | @count min
th[0]: 1 นาที
th[1]: @count นาที

en: 1 sec | @count sec
th[0]: 1 วินาที
th[1]: @count วินาที

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
th: การตรวจสอบผิดพลาด กรุณาลองอีกครั้ง ถ้ายังพบข้อผิดพลาด กรุณาติดต่อผู้ดูแลระบบ

en: Save permissions
th: บันทึกสิทธิ์

en: 1 month | @count months
th[0]: 1 เดือน
th[1]: @count เดือน

en: Not writable
th: เขียนไม่ได้

en: %message in %file on line %line.
th: %message ใน %file บรรทัดที่ %line.

en: %name must be a valid hexadecimal CSS color value.
th: %name ต้องเป็นค่าสี่ CSS แบบเลขฐานสิบหก

en: Export options
th: ตัวเลือกการส่งออก
