Patterns Client (7.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (20 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Register
hi: पंजीकृत

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Author
hi: लेखक

en: Description
hi: उल्लेख

en: Search
hi: खोज

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Link
hi: कड़ी

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Format
hi: प्रारूप

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Email
hi: ईमेल

en: Selected
hi: चुना गया

en: View all
hi: सभी देखें

en: Pattern
hi: नमूना

en: The changes have been saved.
hi: बदलाव कर दियें गयें है।

en: Please enter some keywords.
hi: कृपया कुछ खोजशब्द दर्ज करें।

en: Enter the terms you wish to search for.
hi: आप जिसकी खोज करना चाहते हैं वह शब्द दर्ज करें .

en: UUID
hi: युयुआइङी
