Patterns Client (7.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (24 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Register
nl: Inschrijven

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Author
nl: Auteur

en: Description
nl: Beschrijving

en: Search
nl: Zoeken

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Save
nl: Opslaan

en: Format
nl: Opmaak

en: Subscriptions
nl: Abonnementen

en: User
nl: Gebruiker

en: Email
nl: E-mail

en: Selected
nl: Geselecteerd

en: View all
nl: Alles weergeven

en: Pattern
nl: Patroon

en: Share
nl: Delen

en: The changes have been saved.
nl: De wijzigingen zijn opgeslagen.

en: Please enter some keywords.
nl: Geef enkele trefwoorden op.

en: Enter the terms you wish to search for.
nl: Geef de woorden op waarnaar u wilt zoeken.

en: Unknown error
nl: Onbekende fout

en: Local
nl: Lokaal

en: Patterns
nl: Patronen

en: Remote
nl: Op afstand
