Patterns Client (7.x-1.1) - en to bn translation catalogue (11 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: Author
bn: লেখক

en: Description
bn: বিবরণ

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Preview
bn: প্রাক-প্রদর্শন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Format
bn: ফরম্যাট

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Email
bn: ইমেইল
