Patterns Client (7.x-1.1) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Register
it: Registrati

en: Username
it: Nome utente

en: Author
it: Autore

en: Description
it: Descrizione

en: Search
it: Cerca

en: Preview
it: Anteprima

en: Save
it: Salva

en: Format
it: Formato

en: Subscriptions
it: Iscrizioni

en: User
it: Utente

en: Email
it: E-mail

en: Selected
it: Selezionato

en: View all
it: Visualizza tutti

en: Pattern
it: Modello

en: The changes have been saved.
it: Le modifiche sono state salvate.

en: Please enter some keywords.
it: Inserisci una o più chiavi di ricerca.

en: Enter the terms you wish to search for.
it: Inserisci i termini da cercare.

en: Patterns
it: Pattern
