Patterns Client (7.x-1.1) - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: Title
pt: Título

en: Register
pt: Inscrever-se

en: Username
pt: Nome de utilizador

en: Author
pt: Autor

en: Description
pt: Descrição

en: Search
pt: Pesquisar

en: Link
pt: Ligação

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Save
pt: Guardar

en: Format
pt: Formato

en: Subscriptions
pt: Subscrições

en: User
pt: Utilizador

en: Selected
pt: Selecionado

en: View all
pt: Ver todos

en: Pattern
pt: Padrão

en: Share
pt: Partilhar

en: The changes have been saved.
pt: As alterações foram guardadas.

en: Please enter some keywords.
pt: Por favor introduza algumas palavras chave.

en: configuration
pt: configuração

en: Enter the terms you wish to search for.
pt: Introduza os termos pelos quais pretende pesquisar.

en: Unknown error
pt: Erro desconhecido

en: Server
pt: Servidor

en: Patterns
pt: Padrões

en: Remote
pt: Remoto
