Patterns Client (7.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (27 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Register
fr: S'inscrire

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Author
fr: Auteur

en: Search
fr: Rechercher

en: Password
fr: Mot de passe

en: Link
fr: Lien

en: Preview
fr: Aperçu

en: Save
fr: Enregistrer

en: Subscriptions
fr: Abonnements

en: User
fr: Utilisateur

en: Email
fr: Courriel

en: Selected
fr: Sélectionné

en: View all
fr: Voir tout

en: Pattern
fr: Motif

en: Share
fr: Partager

en: Token
fr: Jeton (token)

en: The changes have been saved.
fr: Les changements ont été enregistrés.

en: Please enter some keywords.
fr: Veuillez saisir des mots-clés.

en: Enter the terms you wish to search for.
fr: Saisir les termes à rechercher.

en: Unknown error
fr: Erreur inconnue

en: Server
fr: Serveur

en: Local
fr: Locale

en: Patterns
fr: Motifs

en: Remote
fr: A distance

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: The email address appears to be invalid.
fr: L'adresse de courriel semble invalide.
