Patterns Client (7.x-1.1) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Title
id: Judul

en: Register
id: Daftar

en: Username
id: Nama pengguna

en: Author
id: Penulis

en: Description
id: Deskripsi

en: Search
id: Pencarian

en: Link
id: Tautan

en: Preview
id: Pratinjau

en: Save
id: Simpan

en: User
id: Pengguna

en: Selected
id: Terpilih

en: View all
id: Lihat Semua

en: Pattern
id: Pola

en: The changes have been saved.
id: Perubahan sudah disimpan.

en: Please enter some keywords.
id: Mohon masukkan kata kunci.

en: Enter the terms you wish to search for.
id: Masukkan istilah yang ingin anda cari.

en: Patterns
id: Pola
