Patterns Server (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: Title
id: Judul

en: Login successful
id: Login berhasil

en: Author
id: Penulis

en: Description
id: Deskripsi

en: Download
id: Unduh

en: Search
id: Pencarian

en: Category
id: Kategori

en: Selected
id: Terpilih

en: Comment
id: Komentar

en: Score
id: Skor

en: Please enter some keywords.
id: Mohon masukkan kata kunci.

en: comment
id: komentar

en: Enter the terms you wish to search for.
id: Masukkan istilah yang ingin anda cari.

en: Patterns
id: Pola

en: Login failed
id: Login gagal
