Pay (7.x-1.0-alpha1) - en to vi translation catalogue (63 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: user
vi: người dùng

en: delete
vi: xoá

en: Status
vi: Trạng thái

en: E-mail
vi: Thư điện tử

en: Delete
vi: Xóa

en: Operations
vi: Thao tác

en: Transaction ID
vi: Mã giao dịch

en: Transaction date
vi: Thời gian giao dịch

en: Value
vi: Giá trị

en: Type
vi: Kiểu

en: disabled
vi: tắt

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Description
vi: Mô tả

en: Disable
vi: Tắt

en: Currency
vi: Tiền tệ

en: Date
vi: Ngày tháng

en: This action cannot be undone.
vi: Thao tác này không thể hoàn hồi.

en: Link
vi: Liên kết

en: Name
vi: Tên

en: edit
vi: sửa

en: Save
vi: Lưu

en: Form ID
vi: ID của Form

en: Notes
vi: Ghi chú

en: Total
vi: Tổng

en: User
vi: Người dùng

en: Active
vi: Hoạt động

en: Comment
vi: Bài bình luận

en: Published
vi: Đã công bố

en: Count
vi: Số lượng

en: Success
vi: Thành công

en: active
vi: hoạt động

en: Details
vi: Chi tiết

en: Amount
vi: Số lượng

en: State
vi: Bang

en: Owner
vi: Chủ sở hữu

en: Payment
vi: Thanh toán

en: payment
vi: thanh toán

en: Payment settings
vi: Thiết lập thanh toán

en: Method
vi: Phương thức

en: First name
vi: Tên

en: Last name
vi: Họ

en: Handler
vi: Bộ quản lý

en: Pending
vi: Đang treo

en: Switch
vi: Chuyển

en: Permissions
vi: Quyền

en: Transaction
vi: Giao dịch

en: Billing address
vi: Địa chỉ thanh toán

en: Balance
vi: Số dư

en: Failed
vi: Thất bại

en: Current state of the transaction.
vi: Tình trạng hiện tại của giao dịch.

en: !name field is required.
vi: Thông tin !name cần được nhập.

en: disable
vi: tắt

en: Complete
vi: Hoàn thành

en: Canceled
vi: Đã hủy

en: Card type
vi: Loại thẻ

en: Card number
vi: Số thẻ

en: Please select
vi: Vui lòng chọn

en: View link
vi: Xem liên kết

en: Min
vi: Tối thiểu

en: And max
vi: Và tối đa

en: And
vi: Và

en: Completion date
vi: Ngày hoàn tất
