Pay (7.x-1.0-alpha1) - en to da translation catalogue (77 entries)

en: Title
da: Titel

en: user
da: bruger

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Transaction ID
da: Transaktions ID

en: Transaction date
da: Transaktionsdato

en: Value
da: Værdi

en: disabled
da: deaktiveret

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: Disable
da: Deaktivér

en: Currency
da: Valuta

en: Date
da: Dato

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Save
da: Gem

en: Form ID
da: Formular ID

en: Notes
da: Noter

en: Total
da: I alt

en: User
da: Bruger

en: Node
da: Indholdselement

en: Active
da: Aktiv

en: Comment
da: Kommentar

en: Published
da: Udgivet

en: Count
da: Antal

en: Success
da: Succes

en: active
da: aktiv

en: Details
da: Detaljer

en: Amount
da: Beløb

en: State
da: Status

en: Owner
da: Ejer

en: Payment
da: Betaling

en: payment
da: betaling

en: Payment settings
da: Betalingsindstillinger

en: Method
da: Metode

en: First name
da: Fornavn

en: Last name
da: Efternavn

en: Handler
da: Håndtering

en: Pending
da: Afventer

en: Switch
da: Skift

en: Activity
da: Aktivitet

en: Node settings
da: Indstillinger for indholdselement

en: Permissions
da: Tilladelser

en: Transaction
da: Transaktion

en: Billing address
da: Betalingsadresse

en: Balance
da: Saldo

en: Total amount
da: Samlet beløb

en: Failed
da: Mislykkedes

en: Refunded
da: Refunderet

en: Refund
da: Refusion

en: Current state of the transaction.
da: Transaktionens aktuelle status.

en: Teaser display
da: Resumévisning

en: !name field is required.
da: Feltet !name er obligatorisk.

en: disable
da: deaktivér

en: Complete
da: Komplet

en: Canceled
da: Annulleret

en: Text to display
da: Tekst der skal vises

en: Total paid
da: Betalt i alt

en: Payment API
da: Betalings-API

en: Card type
da: Korttype

en: Card number
da: Kortnummer

en: Please select
da: Vælg venligst

en: Link to form
da: Link til formular

en: Test mode
da: Testtilstand

en: View link
da: Vis-link

en: Node creation
da: Oprettelse af indhold

en: And max
da: Og maks

en: And
da: Og

en: Delete transaction
da: Slet transaktion

en: Full node display
da: Fuld indholdsvisning

en: Security code
da: Sikkerhedskode

en: The user who created the transaction.
da: Brugeren som oprettede transaktionen.

en: Payment transaction
da: Betalingstransaktion

en: Issue number
da: Udstedelsesnummer

en: Expiration month
da: Udløbsmåned
