Pay (7.x-1.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (87 entries)

en: Title
hu: Cím

en: user
hu: felhasználó

en: delete
hu: törlés

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Transaction ID
hu: Tranzakcióazonosító

en: Transaction date
hu: Tranzakció napja

en: Value
hu: Érték

en: Type
hu: Típus

en: disabled
hu: tiltott

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Disable
hu: Letiltás

en: Currency
hu: Pénznem

en: Date
hu: Dátum

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Save
hu: Mentés

en: Form ID
hu: Űrlap azonosító

en: Notes
hu: Jegyzetek

en: Total
hu: Mindösszesen

en: User
hu: Felhasználó

en: Node
hu: Tartalom

en: Node display
hu: Tartalom megjelenítése

en: Active
hu: Aktív

en: Comment
hu: Hozzászólás

en: Published
hu: Közzétéve

en: Count
hu: Mennyiség

en: Success
hu: Sikeres

en: active
hu: aktív

en: Details
hu: Részletek

en: Amount
hu: Összeg

en: State
hu: Állapot

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: Payment
hu: Fizetés

en: payment
hu: fizetés

en: Payment settings
hu: Fizetési beállítások

en: Method
hu: Mód

en: First name
hu: Keresztnév

en: Last name
hu: Vezetéknév

en: Handler
hu: Kezelő

en: Pending
hu: Függőben

en: Pay
hu: Fizet

en: Switch
hu: Váltás

en: menu
hu: menü

en: Activity
hu: Tevékenység

en: Node settings
hu: Tartalom beállítások

en: Permissions
hu: Jogosultságok

en: Transaction
hu: Tranzakció

en: Billing address
hu: Számlázási cím

en: Balance
hu: Egyenleg

en: Failed
hu: Sikertelen

en: Refund
hu: Visszatérítés

en: Current state of the transaction.
hu: A tranzakció pillanatnyi állapota.

en: Teaser display
hu: A tartalom bevezetőjénél

en: !name field is required.
hu: „!name” mezőt ki kell tölteni.

en: disable
hu: letiltás

en: Complete
hu: Kész

en: Everyone
hu: Mindenki

en: Canceled
hu: Megszakítva

en: Text to display
hu: Megjelenítendő szöveg

en: Total paid
hu: Összes kifizetett

en: Card type
hu: Kártyatípus

en: Card number
hu: Kartyaszám

en: Please select
hu: Választás szükséges

en: Link to form
hu: Hivatkozás az űrlapra

en: View link
hu: Megtekintés hivatkozása

en: Node creation
hu: Tartalom létrehozása

en: Payment information
hu: Fizetési információ

en: Min
hu: Legkisebb

en: And max
hu: És legnagyobb

en: And
hu: És

en: Full node display
hu: A tartalom teljes megjelenítésekor

en: Activity ID
hu: Tevékenység azonosító

en: Save values
hu: Értékek mentése

en: Payment type
hu: Fizetési típus

en: Security code
hu: Biztonsági kód

en: Payment form
hu: Fizetési űrlap

en: The user who created the transaction.
hu: A tranzakciót létrehozó felhasználó.

en: Payment transaction
hu: Fizetési tranzakció

en: Make a payment
hu: Saját tranzakció létrehozása

en: Issue number
hu: Kibocsátási szám

en: Expiration month
hu: Lejárati hónap

en: Authorize
hu: Felhatalmazás
