Pay (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (72 entries)

en: Title
it: Titolo

en: user
it: utente

en: delete
it: elimina

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Transaction ID
it: ID transazione

en: Transaction date
it: Data della transazione

en: Value
it: Valore

en: Type
it: Tipo

en: disabled
it: disattivato

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Disable
it: Disattiva

en: Currency
it: Valuta

en: Date
it: Data

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Save
it: Salva

en: Form ID
it: ID del form

en: Notes
it: Note

en: Total
it: Totale

en: User
it: Utente

en: Node
it: Nodo

en: Active
it: Attivo

en: Comment
it: Commento

en: Published
it: Pubblicato

en: Count
it: Numero

en: Success
it: Riuscito

en: active
it: attivo

en: Details
it: Dettagli

en: Amount
it: Importo

en: State
it: Stato

en: Owner
it: Proprietario

en: Payment
it: Pagamento

en: Payment settings
it: Impostazioni dei pagamenti

en: Method
it: Metodo

en: First name
it: Nome

en: Last name
it: Cognome

en: Handler
it: Gestore

en: Pending
it: In sospeso

en: Switch
it: Cambia

en: Activity
it: Attività

en: Node settings
it: Impostazioni nodo

en: Permissions
it: Permessi

en: Transaction
it: Transazione

en: Billing address
it: Indirizzo di fatturazione

en: Balance
it: Saldo

en: Total amount
it: Importo totale

en: Failed
it: Non riuscito

en: Refund
it: Rimborso

en: !name field is required.
it: Il campo !name è obbligatorio

en: disable
it: disattiva

en: Complete
it: Completo

en: Canceled
it: Annullati

en: Text to display
it: Testo da visualizzare

en: Total paid
it: Totale pagato

en: Card type
it: Tipo carta

en: Card number
it: Numero carta

en: Please select
it: Per favore selezionare

en: Link to form
it: Link al form

en: View link
it: Link guarda

en: Payment information
it: Informazioni sul pagamento

en: And max
it: E max

en: And
it: E

en: Security code
it: Codice di sicurezza

en: The user who created the transaction.
it: L'utente che ha creato la transazione.

en: Payment transaction
it: Transazione di pagamento

en: Issue number
it: Numero di emissione

en: Expiration month
it: Mese scadenza

en: Authorize
it: Autorizza
