Pay (7.x-1.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (75 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: user
ja: ユーザー

en: delete
ja: 削除

en: Status
ja: 状態

en: E-mail
ja: メール

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Transaction ID
ja: トランザクションID

en: Transaction date
ja: トランザクション日

en: Value
ja: 値

en: Type
ja: タイプ

en: disabled
ja: 無効

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Disable
ja: 無効

en: Currency
ja: 通貨

en: Date
ja: 日付

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Link
ja: リンク

en: Name
ja: 名前

en: edit
ja: 編集

en: Save
ja: 保存

en: Form ID
ja: フォームID

en: Notes
ja: ノート

en: Total
ja: 合計

en: User
ja: ユーザー

en: Node
ja: ノード

en: Active
ja: アクティブ

en: Comment
ja: コメント

en: Published
ja: 掲載

en: Count
ja: カウント

en: active
ja: アクティブ

en: Details
ja: 詳細

en: Amount
ja: 量

en: State
ja: 状態

en: Owner
ja: 所有者

en: Payment
ja: 決済

en: Payment settings
ja: 決済の設定

en: Method
ja: メソッド

en: First name
ja: 名

en: Last name
ja: 姓

en: Pending
ja: 処理待ち

en: Switch
ja: 切り替え

en: menu
ja: メニュー

en: Activity
ja: アクティビティ

en: Node settings
ja: ノードの設定

en: Permissions
ja: 権限

en: Billing address
ja: 請求先住所

en: Balance
ja: 残高

en: Failed
ja: 失敗

en: Mastercard
ja: マスターカード

en: American Express
ja: アメリカンエクスプレス

en: Discover
ja: ディスカバー

en: Refund
ja: 払い戻し

en: Teaser display
ja: ティーザー表示

en: !name field is required.
ja: !nameフィールドは必須です。

en: disable
ja: 無効

en: Complete
ja: 完了

en: Everyone
ja: 全員

en: Canceled
ja: キャンセル

en: Text to display
ja: 表示するテキスト

en: Total paid
ja: 支払総額

en: Visa
ja: VISA

en: Card type
ja: カードタイプ

en: Card number
ja: カード番号

en: Please select
ja: 選択してください

en: Link to form
ja: フォームへのリンク

en: View link
ja: 表示リンク

en: Node creation
ja: ノード作成

en: Payment information
ja: お支払い情報

en: Min
ja: 最小

en: And max
ja: および最大

en: And
ja: および

en: Full node display
ja: 完全なノード表示

en: Authorize
ja: 承認
