Pay (7.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (79 entries)

en: Title
nl: Titel

en: user
nl: gebruiker

en: delete
nl: verwijderen

en: E-mail
nl: E-mailadres

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Transaction ID
nl: Transactienummer

en: Transaction date
nl: Transactiedatum

en: Value
nl: Waarde

en: disabled
nl: uitgeschakeld

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: Disable
nl: Uitschakelen

en: Currency
nl: Valuta

en: Date
nl: Datum

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: Save
nl: Opslaan

en: Form ID
nl: Formulier-ID

en: Notes
nl: Notities

en: Total
nl: Totaal

en: User
nl: Gebruiker

en: Active
nl: Actief

en: Comment
nl: Reactie

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Count
nl: Aantal

en: Success
nl: Succes

en: active
nl: actief

en: Amount
nl: Bedrag

en: State
nl: Status

en: Owner
nl: Eigenaar

en: Payment
nl: Betaling

en: payment
nl: betaling

en: Payment settings
nl: Betalings-instellingen

en: Method
nl: Methode

en: First name
nl: Voornaam

en: Last name
nl: Achternaam

en: Pending
nl: In afwachting

en: Pay
nl: Betaal

en: Switch
nl: Omschakelen

en: Activity
nl: Activiteit

en: Node settings
nl: Node-instellingen

en: Permissions
nl: Toegangsrechten

en: Billing address
nl: Factuuradres

en: Balance
nl: Balans

en: Total amount
nl: Totaalbedrag

en: Failed
nl: Mislukt

en: Refund
nl: Restitutie

en: !name field is required.
nl: Het veld !name is verplicht.

en: disable
nl: uitschakelen

en: Complete
nl: Voltooid

en: Everyone
nl: Iedereen

en: Canceled
nl: Geannuleerd

en: Text to display
nl: Weer te geven tekst

en: Total paid
nl: Totaal betaald

en: Card type
nl: Kaarttype

en: Card number
nl: Kaartnummer

en: Please select
nl: Maak een keuze

en: Link to form
nl: Koppeling naar formulier

en: Test mode
nl: Testmodus

en: View link
nl: Link weergeven

en: Node creation
nl: Node-aanmaak

en: Payment information
nl: Betaalinformatie

en: Min
nl: Minimaal

en: And max
nl: En maximaal

en: And
nl: En

en: Activity ID
nl: Activiteit-ID

en: Save values
nl: Waarde opslaan

en: Minimum amount
nl: Minimaal bedrag

en: Payment type
nl: Betalingstype

en: Security code
nl: Beveiligingscode

en: Payment form
nl: Betaalformulier

en: The user who created the transaction.
nl: De gebruiker die de transactie heeft aangemaakt.

en: Payment transaction
nl: Betalingstransactie

en: Issue number
nl: Uitgavenummer

en: Expiration month
nl: vervalmaand

en: Expiration year
nl: Vervaljaar

en: Authorize
nl: Autoriseren
