Pay (7.x-1.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (47 entries)

en: Title
oc: Títol

en: user
oc: utilizaire

en: delete
oc: suprimir

en: Status
oc: Estatut

en: E-mail
oc: Corrièr electronic

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Transaction ID
oc: ID de transaccion

en: Value
oc: Valor

en: Type
oc: Tipe

en: disabled
oc: desactivat

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: Disable
oc: Desactivar

en: Currency
oc: Devisa

en: Date
oc: Data

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Link
oc: Ligam

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Save
oc: Enregistrar

en: Notes
oc: Nòtas

en: User
oc: Utilizaire

en: Node
oc: Nosèl

en: Active
oc: Actiu

en: Comment
oc: Comentari

en: Published
oc: Publicat

en: Count
oc: Descompte

en: active
oc: actiu(s)

en: Details
oc: Detalhs

en: Amount
oc: Montant

en: State
oc: Estat

en: Owner
oc: Proprietari

en: Payment
oc: Pagament

en: Method
oc: Metòde

en: Pending
oc: En espèra

en: Switch
oc: Cambiar

en: menu
oc: menú

en: Activity
oc: Activitat

en: Transaction
oc: Transaccion

en: !name field is required.
oc: Lo camp !name es requis.

en: disable
oc: desactivar

en: Canceled
oc: Anullat

en: Text to display
oc: Tèxte d'afichar

en: View link
oc: Ligam d'afichatge

en: And max
oc: Et max

en: And
oc: Et
