Pay (7.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (80 entries)

en: Title
pt: Título

en: user
pt: utilizador

en: delete
pt: eliminar

en: Status
pt: Estado

en: E-mail
pt: Email

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Transaction ID
pt: ID da transacção

en: Transaction date
pt: Data da transacção

en: Value
pt: Valor

en: Type
pt: Tipo

en: disabled
pt: inativo

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Disable
pt: Desativar

en: Currency
pt: Moeda

en: Date
pt: Data

en: This action cannot be undone.
pt: Esta ação não pode ser desfeita.

en: Link
pt: Ligação

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Save
pt: Guardar

en: Form ID
pt: ID do formulário

en: Notes
pt: Anotações

en: User
pt: Utilizador

en: Node display
pt: Exibição do nó

en: Active
pt: Ativo

en: Published
pt: Publicado

en: Count
pt: Contagem

en: Success
pt: Sucesso

en: active
pt: ativo

en: Details
pt: Detalhes

en: Amount
pt: Quantia

en: State
pt: Estado

en: Owner
pt: Proprietário

en: Payment
pt: Pagamento

en: payment
pt: pagamento

en: Payment settings
pt: Definições de pagamento

en: Method
pt: Método

en: First name
pt: Primeiro nome

en: Last name
pt: Apelido

en: Handler
pt: Manuseador

en: Pending
pt: Pendente

en: Pay
pt: Pagar

en: Switch
pt: Alterar

en: Activity
pt: Atividade

en: Node settings
pt: Configurações do nó

en: Permissions
pt: Permissões

en: Billing address
pt: Endereço de faturação

en: Balance
pt: Saldo

en: Total amount
pt: Valor total

en: Failed
pt: Falhou

en: Refund
pt: Reembolso

en: Current state of the transaction.
pt: Estado atual da transação.

en: Teaser display
pt: Exibição do resumo

en: !name field is required.
pt: O campo !name é obrigatório.

en: disable
pt: desactivar

en: Complete
pt: Concluída

en: Everyone
pt: Todos

en: Canceled
pt: Cancelada

en: Text to display
pt: Texto a ser exibido

en: Total paid
pt: Total pago

en: Card type
pt: Tipo de cartão

en: Card number
pt: Número do cartão

en: Please select
pt: Por favor, selecione

en: Link to form
pt: Ligação ao formulário

en: Test mode
pt: Modo de teste

en: View link
pt: Ver ligação

en: Node creation
pt: Criação de nó

en: Payment information
pt: Informação de pagamento

en: And max
pt: E máx

en: And
pt: E

en: Full node display
pt: Exibição completa do nó

en: Save values
pt: Guardar valores

en: Payment type
pt: Tipo de pagamento

en: Security code
pt: Código de Segurança

en: The user who created the transaction.
pt: O utilizador que criou a transação.

en: Payment transaction
pt: Transação de pagamento

en: Issue number
pt: Número da edição

en: Expiration month
pt: Mês de expiração
