Pay (7.x-1.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (66 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: user
ro: utilizator

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Transaction ID
ro: Tranzacţia cu ID-ul

en: Transaction date
ro: Data tranzacţiei

en: Value
ro: Valoare

en: Type
ro: Tip

en: disabled
ro: dezactivat

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Disable
ro: Dezactivare

en: Currency
ro: Monedă

en: Date
ro: Data

en: This action cannot be undone.
ro: Această acțiune nu are cale de întoarcere.

en: Link
ro: Legătură

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Save
ro: Salvare

en: Form ID
ro: ID-ul formularului

en: Notes
ro: Note

en: User
ro: Utilizator

en: Node
ro: Nod

en: Node display
ro: Afișare nod

en: Active
ro: Activ

en: Comment
ro: Comentariu

en: Published
ro: Publicat

en: Count
ro: Contor

en: Success
ro: Succes

en: active
ro: activ

en: Details
ro: Detalii

en: Amount
ro: Suma

en: State
ro: Status

en: Owner
ro: Proprietar

en: Payment
ro: Plată

en: payment
ro: plată

en: Payment settings
ro: Opţiuni metode de plată

en: Method
ro: Metodă

en: First name
ro: Prenume

en: Last name
ro: Nume

en: Handler
ro: Operator

en: Pending
ro: În așteptare

en: Switch
ro: Comută

en: menu
ro: meniu

en: Activity
ro: Activitate

en: Node settings
ro: Setările nodului

en: Permissions
ro: Permisiuni

en: Balance
ro: Sold

en: Total amount
ro: Valoare totală

en: Failed
ro: Eșuat

en: Refund
ro: Rambursare

en: Teaser display
ro: Afișare versiune scurtă(teaser)

en: !name field is required.
ro: Câmpul !name este obligatoriu.

en: disable
ro: dezactivare

en: Complete
ro: Finalizat

en: Canceled
ro: Anulate

en: Text to display
ro: Text ce trebuie afișsat

en: Card type
ro: Tip de card

en: Card number
ro: Număr card

en: Payment information
ro: Informații despre plată

en: And max
ro: Și max

en: And
ro: Și

en: Activity ID
ro: ID Activitate

en: Payment type
ro: Tip de plată
