Pay (7.x-1.0-alpha1) - en to th translation catalogue (37 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: user
th: ผู้ใช้

en: delete
th: ลบ

en: Status
th: สถานะ

en: E-mail
th: อีเมล

en: Delete
th: ลบ

en: Transaction ID
th: รหัสการทำธุรกรรม

en: Transaction date
th: วันที่ทำธุรกรรม

en: Value
th: ค่า

en: Type
th: ประเภท

en: disabled
th: ปิดใช้งาน

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Disable
th: ปิดใช้งาน

en: Date
th: วันที่

en: This action cannot be undone.
th: คำสั่งนี้เมื่อทำแล้วไม่สามารถย้อนได้

en: Link
th: ลิงค์

en: edit
th: แก้ไข

en: Save
th: บันทึก

en: Form ID
th: รหัสแบบฟอร์ม

en: Total
th: ทั้งหมด

en: Count
th: จำนวน

en: active
th: ใช้งาน

en: Details
th: รายละเอียด

en: State
th: รัฐ

en: Owner
th: เจ้าของ

en: Payment
th: เงื่อนไขชำระเงิน

en: First name
th: ชื่อ

en: Last name
th: นามสกุล

en: menu
th: เมนู

en: Permissions
th: สิทธิ์

en: Failed
th: ไม่ผ่าน

en: !name field is required.
th: ช่อง !name จำเป็นต้องกรอก

en: Complete
th: เสร็จ

en: Canceled
th: ยกเลิก

en: Card type
th: ชนิดบัตร

en: Card number
th: หมายเลขบัตร
