Pay (7.x-1.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (65 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: user
tr: kullanıcı

en: delete
tr: sil

en: Status
tr: Durum

en: E-mail
tr: E-posta

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Transaction ID
tr: İşlem kodu

en: Transaction date
tr: İşlem tarihi

en: Value
tr: Değer

en: Type
tr: Tip

en: disabled
tr: etkin değil

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Disable
tr: Devre dışı bırak

en: Currency
tr: Para birimi

en: Date
tr: Tarih

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Link
tr: Bağlantı

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Save
tr: Kaydet

en: Notes
tr: Notlar

en: Total
tr: Toplam

en: User
tr: Kullanıcı

en: Node
tr: Düğüm

en: Active
tr: Etkin

en: Comment
tr: Yorum

en: Published
tr: Yayında

en: Count
tr: Sayaç

en: active
tr: etkin

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Amount
tr: Miktar

en: State
tr: Durum

en: Owner
tr: Sahibi

en: Payment
tr: Ödeme

en: Payment settings
tr: Ödeme ayarları

en: Method
tr: Yöntem

en: First name
tr: Ad

en: Last name
tr: Soyad

en: Pending
tr: Bekleyen

en: Pay
tr: Öde

en: Switch
tr: Değiştir

en: menu
tr: menü

en: Activity
tr: Etkinlik

en: Node settings
tr: Düğüm ayarları

en: Permissions
tr: İzinler

en: Billing address
tr: Fatura adresi

en: Balance
tr: Bakiye

en: Failed
tr: Hata oluştu

en: American Express
tr: Amerikan Express

en: Teaser display
tr: Özet (teaser) görünüm

en: !name field is required.
tr: !name alanı zorunludur.

en: disable
tr: devre dışı bırak

en: Complete
tr: Tamam

en: Everyone
tr: Herkes

en: Canceled
tr: İptal edilenler

en: Text to display
tr: Görüntülenecek metin

en: Card type
tr: Kart türü

en: Card number
tr: Kart numarası

en: Please select
tr: Lütfen seçiniz

en: View link
tr: Bağlantıyı görüntüle

en: Min
tr: Enaz

en: And max
tr: Ve ençok

en: And
tr: Ve
