Pay (7.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (93 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: user
uk: користувач

en: delete
uk: видалити

en: Status
uk: Стан

en: E-mail
uk: Електронна пошта

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Transaction ID
uk: ID трансакції

en: Transaction date
uk: Дата транзакції

en: Value
uk: Значення

en: Type
uk: Тип

en: disabled
uk: вимкнено

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Disable
uk: Вимкнути

en: Currency
uk: Валюта

en: Date
uk: Дата

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Link
uk: Посилання

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: Save
uk: Зберегти

en: Form ID
uk: ID форми

en: Notes
uk: Примітки

en: Total
uk: Всього

en: User
uk: Користувач

en: Node
uk: Матеріал

en: Node display
uk: Показ матеріалу

en: Active
uk: Активно

en: Comment
uk: Коментар

en: Published
uk: Опубліковано

en: Count
uk: Лічильник

en: Success
uk: Успіх

en: active
uk: активне

en: Details
uk: Подробиці

en: Amount
uk: Величина

en: State
uk: Стан

en: Owner
uk: Власник

en: Payment
uk: Оплата

en: payment
uk: оплата

en: Payment settings
uk: Налаштування оплати

en: Method
uk: Спосіб

en: First name
uk: Ім’я

en: Last name
uk: Прізвище

en: Handler
uk: Обробник

en: Pending
uk: Очікування

en: Switch
uk: Перемикати

en: menu
uk: меню

en: Activity
uk: Активність

en: Node settings
uk: Налаштування матеріалу

en: Permissions
uk: Повноваження

en: Transaction
uk: Транзакція

en: Billing address
uk: Адреса платника

en: Balance
uk: Баланс

en: Total amount
uk: Загальна кількість

en: Failed
uk: Невдало

en: Refund
uk: Повернення

en: Current state of the transaction.
uk: Поточний стан операції.

en: Teaser display
uk: Відображення анонсу

en: !name field is required.
uk: Поле !name є обов’язковим.

en: disable
uk: вимкнути

en: Complete
uk: Завершене

en: Everyone
uk: Будь-хто

en: Canceled
uk: Скасовано

en: Text to display
uk: Текст для показу

en: Total paid
uk: Усього оплачено

en: Solo
uk: Соло

en: Laser
uk: Лазер

en: Card type
uk: Тип картки

en: Card number
uk: Номер картки

en: Please select
uk: Будь ласка, зробіть вибір

en: Link to form
uk: Посилання на форму

en: Test mode
uk: Тестовий режим

en: View link
uk: Посилання на перегляд

en: Node creation
uk: Створення матеріалу

en: Payment information
uk: Платіжна інформація

en: Min
uk: Мін

en: And max
uk: Та макс

en: And
uk: Та

en: Full node display
uk: Відображення повного матеріалу

en: Save values
uk: Зберегти всі значення

en: Payment type
uk: Тип платежу

en: Security code
uk: Код безпеки

en: The user who created the transaction.
uk: Користувач, що створив трансакцію.

en: Completion date
uk: Дата завершення

en: Payment transaction
uk: Трансакція оплати

en: Issue number
uk: Номер картки

en: Expiration month
uk: Місяць терміну завершення

en: Expiration year
uk: Рік завершення терміну дії

en: Authorize
uk: Авторизувати

en: Transaction has been deleted
uk: Транзакція була видалена

en: Are you sure you want to delete the payment method %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити спосіб оплати %name?

en: The payment method %name has been deleted.
uk: Спосіб оплати %name був успішно видалений.
