Pay (7.x-1.0-alpha1) - en to ur translation catalogue (29 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: user
ur: صارف

en: delete
ur: حذف کریں

en: Status
ur: حالت

en: E-mail
ur: برقی خط

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Value
ur: قیمت

en: Type
ur: قِسم

en: disabled
ur: غیرفعال شدہ

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Disable
ur: غیر فعال

en: Currency
ur: کرنسی

en: Date
ur: تاریخ

en: This action cannot be undone.
ur: یہ عمل ناقابلِ واپسی ہے۔

en: Link
ur: ربط

en: Name
ur: نام

en: edit
ur: ترمیم

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Form ID
ur: فارم کی آئی ڈی

en: User
ur: صارف

en: Node
ur: نوڈ

en: Active
ur: فعال

en: Comment
ur: تبصرہ

en: Published
ur: شائع شدہ

en: Details
ur: تفصیلات

en: menu
ur: مینیو

en: !name field is required.
ur: !name کے خانے کو پّر کرنا لازمی ہے۔
