Pay with a tweet (7.x-1.0) - en to hu translation catalogue (27 entries)

en: Title
hu: Cím

en: delete
hu: törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Author
hu: Szerző

en: Confirm
hu: Megerősít

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Download
hu: Letölt

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Message
hu: Üzenet

en: Image
hu: Kép

en: edit
hu: szerkesztés

en: Save
hu: Mentés

en: Manage
hu: Kezelés

en: Updated
hu: Frissítve

en: ID
hu: Azonosító

en: Authored by
hu: Szerző

en: Note
hu: Megjegyzés

en: Button
hu: Nyomógomb

en: Anonymous
hu: Névtelen

en: Authoring information
hu: Szerzői információk

en: Authored on
hu: Beküldés ideje

en: Leave blank for %anonymous.
hu: Üresen hagyandó ha %anonymous.

en: block
hu: blokk

en: Token
hu: Vezérjel

en: Config
hu: Beállítás

en: The comment will be unpublished if it contains any of the phrases above. Use a case-sensitive, comma-separated list of phrases. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc."
hu: A hozzászólás közzétételi állapota „Rejtett” lesz, ha tartalmazza a fenti kifejezések bármelyikét. A kifejezések listáját vesszővel kell elválasztani. Például: móka, kötélugrás, "Cégnév Kft.". A kifejezések érzékenyek a kis és nagybetűkre.

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
hu: Formátum: %time. A dátumformátum YYYY-MM-DD és %timezone az időzóna eltolás az UTC-hez képest. Üresen kell hagyni az űrlap beküldési dátumának használatához.
