Pay with a tweet (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (24 entries)

en: Title
it: Titolo

en: delete
it: elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Author
it: Autore

en: Confirm
it: Conferma

en: Cancel
it: Annulla

en: Download
it: Scarica

en: Edit
it: Modifica

en: Message
it: Messaggio

en: Image
it: Immagine

en: edit
it: modifica

en: Save
it: Salva

en: Manage
it: Gestisci

en: Updated
it: Aggiornato

en: Authored by
it: Creato da

en: Button
it: Pulsante

en: Anonymous
it: Anonimo

en: Authoring information
it: Informazioni sull'autore

en: Authored on
it: Creato il

en: Leave blank for %anonymous.
it: Lasciare in bianco per %anonymous.

en: block
it: blocco

en: Config
it: Configurazione

en: The comment will be unpublished if it contains any of the phrases above. Use a case-sensitive, comma-separated list of phrases. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc."
it: Il commento verrà rimosso dalla pubblicazione se contiene una delle frasi sopra. Utilizza una lista di frasi case-sensitive, separate da virgola. Ad esempio: divertente, bungee jumping, "Azienda, Spa."

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
it: Formato: %time. Il formato data è AAAA-MM-GG e %timezone è la differenza di fuso orario da quello UTC. Lascia vuoto per usare l'ora di invio del form.
