Pay with a tweet (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (23 entries)

en: Title
pt: Título

en: delete
pt: apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Author
pt: Autor

en: Confirm
pt: Confirmar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Edit
pt: Editar

en: Message
pt: Mensagem

en: Image
pt: Imagem

en: edit
pt: editar

en: Save
pt: Salvar

en: Manage
pt: Gerenciar

en: Updated
pt: Atualizado

en: Authored by
pt: Escrito por

en: Note
pt: Nota

en: Button
pt: Botão

en: Anonymous
pt: Anônimo

en: Authoring information
pt: Informações de autoria

en: Authored on
pt: Escrito em

en: Leave blank for %anonymous.
pt: Deixe em branco para %anonymous.

en: block
pt: bloco

en: The comment will be unpublished if it contains any of the phrases above. Use a case-sensitive, comma-separated list of phrases. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc."
pt: O comentário será despublicado caso contenha alguma das frases acima. Use frases sensíveis à capitalização, em uma lista separada por vírgulas. Exemplo: engraçado, bungee jumping ,"Companhia, SA."

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
pt: Formato: %time. O formato de data é AAAA-MM-DD e o fuso horário em relação ao UTC é %timezone. Deixe em branco para usar a hora de envio do formulário.
