Pay with a tweet (7.x-1.1-rc1) - en to fr translation catalogue (26 entries)

en: Title
fr: Titre

en: delete
fr: supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Author
fr: Auteur

en: Confirm
fr: Confirmer

en: Cancel
fr: Annuler

en: Download
fr: Téléchargement

en: Edit
fr: Modifier

en: edit
fr: modifier

en: Save
fr: Enregistrer

en: Manage
fr: Gérer

en: Updated
fr: Mis à jour

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Authored by
fr: Écrit par

en: Button
fr: Bouton

en: Anonymous
fr: Anonyme

en: Authoring information
fr: Informations de publication

en: Authored on
fr: Écrit le

en: Leave blank for %anonymous.
fr: Laisser vide pour %anonymous.

en: block
fr: bloc

en: Token
fr: Jeton (token)

en: File download
fr: Téléchargement de fichier

en: Config
fr: Configuration

en: The comment will be unpublished if it contains any of the phrases above. Use a case-sensitive, comma-separated list of phrases. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc."
fr: Le commentaire sera dépublié s'il contient n'importe laquelle des phrases ci-dessus. Utiliser une liste de phrases sensibles à la casse et séparées par des virgules. Exemple : marrant, saut à l'élastique, "S.A. Société"

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
fr: Format&nbsp;: %time. Le format de date est AAAA-MM-JJ et %timezone est le fuseau horaire à partir de l'UTC. Laisser vide pour utiliser la date de soumission du formulaire.

en: The uploaded image will be displayed on this page using the image style choosen below.
fr: L'image transférée sera affichée sur cette page en utilisant le style d'image choisi ci-dessous.
