Pay with a tweet (7.x-1.1-rc1) - en to ja translation catalogue (27 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Author
ja: 投稿者

en: Confirm
ja: 確認

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Download
ja: ダウンロード

en: Edit
ja: 編集

en: Message
ja: メッセージ

en: Image
ja: 画像

en: edit
ja: 編集

en: Save
ja: 保存

en: Manage
ja: 管理

en: Updated
ja: 更新

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Note
ja: 注意

en: Button
ja: ボタン

en: Anonymous
ja: 匿名

en: Authoring information
ja: 投稿の情報

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: Leave blank for %anonymous.
ja: 投稿者の名前を入力してください。 空欄にすると %anonymous の投稿として扱われます。

en: block
ja: ブロック

en: Token
ja: トークン

en: File download
ja: ファイルダウンロード

en: Config
ja: 設定

en: The comment will be unpublished if it contains any of the phrases above. Use a case-sensitive, comma-separated list of phrases. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc."
ja: 上にある語句のどれかを含むコメントは非公開になります。複数の語句を登録する場合はコンマで区切り、アルファベットによる語句の場合は大文字・小文字を区別する必要があります。例：funny, bungee jumping, "Company, Inc."

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
ja: フォーマットは： %time です。日付形式には YYYY-MM-DD を用い、  %timezone は UTC を基準とした時間帯の補正に用います。保存時の時間を使いたい場合は空白のままにしてください。
