Pay with a tweet (7.x-1.1-rc1) - en to tr translation catalogue (26 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: delete
tr: sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Author
tr: Yazar

en: Confirm
tr: Onayla

en: Cancel
tr: İptal

en: Download
tr: İndir

en: Edit
tr: Düzenle

en: Message
tr: İleti

en: Image
tr: Resim

en: edit
tr: düzenle

en: Save
tr: Kaydet

en: Manage
tr: Yönetim

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Authored by
tr: Yazan

en: Button
tr: Düğme

en: Anonymous
tr: Adsız

en: Authoring information
tr: Yazarlık Bilgileri

en: Authored on
tr: Oluşturulduğu tarih

en: Leave blank for %anonymous.
tr: %anonymous için boş bırakın.

en: block
tr: blok

en: Token
tr: Simge

en: File download
tr: Dosya indirme

en: Config
tr: Yapılandırma

en: The comment will be unpublished if it contains any of the phrases above. Use a case-sensitive, comma-separated list of phrases. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc."
tr: Yorum, aşağıdaki ifadelerden herhangi birini içeriyorsa yayından kaldırılacaktır. Büyük-küçük harf duyarlı, virgülle ayrılmış bir ifadeler listesi kullanın. Örneğin: matrak, "Ltd.Şti."

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
tr: Biçim: %time. Tarih biçimi YYYY-AA-GG şeklindedir ve %timezone UTC'ye göre ayarlanmıştır. Formun gönderildiği zamanı kullanmak istiyorsan boş bırak.
