Pay with a tweet (7.x-1.1-rc1) - en to uk translation catalogue (27 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: delete
uk: видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Author
uk: Автор

en: Confirm
uk: Підтвердити

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Download
uk: Завантаження

en: Edit
uk: Редагувати

en: Message
uk: Повідомлення

en: Image
uk: Зображення

en: edit
uk: редагувати

en: Save
uk: Зберегти

en: Manage
uk: Керування

en: Updated
uk: Оновлено

en: Authored by
uk: Автор

en: Note
uk: Примітка

en: Button
uk: Кнопка

en: Anonymous
uk: Анонім

en: Authoring information
uk: Відомості про автора

en: Authored on
uk: Створено

en: Leave blank for %anonymous.
uk: Для %anonymous залиште порожнім.

en: block
uk: блок

en: Token
uk: Замінник

en: File download
uk: Завантаження файла

en: Config
uk: Конфіґурація

en: The comment will be unpublished if it contains any of the phrases above. Use a case-sensitive, comma-separated list of phrases. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc."
uk: Коментар не буде опублікований, якщо містить будь-яку з наведених вище фраз. Використовуйте чутливий до регістру і розділений комами список фраз. Наприклад: смішний, банджи-джампінг, "Company, Inc."

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
uk: Формат: %time. Формат дати YYYY-MM-DD і %timezone зміщення часового поясу відносно UTC. Залиште порожнім, щоб використовувати час надсилання форми.
