Pay with a tweet (7.x-1.1-rc1) - en to id translation catalogue (23 entries)

en: Title
id: Judul

en: delete
id: hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Author
id: Penulis

en: Confirm
id: Konfirmasikan

en: Cancel
id: Batal

en: Download
id: Unduh

en: Edit
id: Sunting

en: Message
id: Pesan

en: Image
id: Gambar

en: Save
id: Simpan

en: Manage
id: Kelola

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Button
id: Tombol

en: Anonymous
id: Anonim

en: Authoring information
id: Informasi penulisan

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: Leave blank for %anonymous.
id: Kosongkan jika ingin sebagai %anonymous.

en: block
id: blok

en: File download
id: Unduh file

en: The comment will be unpublished if it contains any of the phrases above. Use a case-sensitive, comma-separated list of phrases. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc."
id: Komentar akan tidak dipublikasikan jika mengandung frasa di atas. Gunakan daftar frase yang sensitif terhadap huruf kapital. Contoh: lucu, bungee jumping, "Company, Inc."

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
id: Format: %time. Format tanggal adalah YYYY-MM-DD dan %timezone adalah zona waktu yang dikompensasikan dari UTC. Biarkan kosong untuk menggunakan waktu pengiriman formulir.
