Pay with a tweet (7.x-1.0) - en to oc translation catalogue (24 entries)

en: Title
oc: Títol

en: delete
oc: suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Author
oc: Autor

en: Confirm
oc: Confirmar

en: Cancel
oc: Anullar

en: Download
oc: Telecargament

en: Edit
oc: Modificar

en: Message
oc: Messatge

en: Image
oc: Imatge

en: edit
oc: modificar

en: Save
oc: Enregistrar

en: Manage
oc: Gerir

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Anonymous
oc: Anonim

en: Authoring information
oc: Informacions de publicacion

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Leave blank for %anonymous.
oc: Daissatz void per %anonymous.

en: block
oc: blòt

en: Token
oc: Geton (token)

en: The comment will be unpublished if it contains any of the phrases above. Use a case-sensitive, comma-separated list of phrases. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc."
oc: Lo comentari es retirarà se conten qualsevol de las frasas citades. Utilizatz una lista de frasas sensibles a majusculas, separada per comes. Exemple : divertit, salt de caiguda liure, "Company, Inc.".

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
oc: Format : %time. Lo format de data es YYYY-MM-DD e %timezòna es lo desplaçament respecte l'UTC del fus orari. Daissatz-lo en blanc per utilizar la data d'enviament del formulari.
