PayEx (7.x-1.0-beta2) - en to da translation catalogue (24 entries)

en: Default currency
da: Standardvaluta

en: U.S. Dollar
da: Amerikanske dollar

en: Credit card
da: Kreditkort

en: United States dollar
da: Amerikanske dollar

en: Payment API
da: Betalings-API

en: Encryption key
da: Krypteringsnøgle

en: Pound sterling
da: Britiske pund

en: PayEx account
da: PayEx-konto

en: Danish krone
da: Danske kroner

en: Swedish krona
da: Svenske kroner

en: Norwegan krone
da: Norske kroner

en: PayEx payment services not properly configured. Payment not possible.
da: PayEx betalingstjeneste er ikke korrekt opsat.
    Betaling ikke mulig.

en: An error occured while communicating with the PayEx payment service. Please try again.
da: Der opstod en fejl i kommunikationen med PayEx betalingstjenesten. Prøv venligst igen.

en: SoapFault in %function: %faultstring
da: SoapFault i %function: %faultstring

en: PayEx settings
da: Indstillinger for PayEx

en: Configure PayEx account settings
da: Opsætning af PayEx-konto

en: Receive payments via PayEx.
da: Modtag betalinger via PayEx.

en: PayEx merchant account number. Can be found under “Merchant Profile” in the PayEx admin panel.
da: PayEx merchant account nummer. Findes under “Merchant Profile” i PayEx’ administrationssystem.

en: New encryption key
da: Ny krypteringsnøgle

en: Norwegian krone
da: Norske kroner

en: Default VAT rate
da: Standard momssats

en: Select the default VAT (value added tax) rate for PayEx payments. 0 for no VAT. This setting may be overridden by implemeting modules.
da: Indtast den momssats der skal bruges som standard for PayEx-betalinger. 0 for ingen momns. Denne indstilling kan overskrives af andre moduler der bruger PayEx-modulet.

en: Merchant account must be a number larger than 1
da: Merchant account skal være et tal større end 1

en: VAT rate must be a number between 0 and 100.
da: Momssats skal være et tal mellem 0 og 100.
