PayEx (7.x-1.1-beta1) - en to de translation catalogue (19 entries)

en: Description
de: Beschreibung

en: Default currency
de: Standardwährung

en: Edit
de: Bearbeiten

en: This action cannot be undone.
de: Diese Aktion kann nicht rückgängig gemacht werden.

en: Save
de: Speichern

en: Menu item
de: Menüpunkt

en: Payment
de: Zahlung

en: Reference
de: Referenz

en: Ubercart - payment
de: Ubercart - Zahlungen

en: Capture
de: Einziehen

en: Credit card
de: Kreditkarte

en: Payment API
de: Zahlungs-API

en: Buffer
de: Puffer

en: Cancel subscription
de: Abonnement beenden

en: Pound sterling
de: Britische Pfund Sterling

en: Danish krone
de: Dänische Krone

en: Swedish krona
de: Schwedische Krone

en: Norwegian krone
de: Norwegische Krone

en: Capture payment
de: Zahlung erfassen
