Payment (7.x-1.19) - en to jv translation catalogue (36 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Delete
jv: Busak

en: Operations
jv: Operasi

en: Type
jv: Tipe

en: Description
jv: Katrangan

en: more
jv: pepaké

en: Enable
jv: Diuripnā

en: Disable
jv: Dipaténi

en: Enabled
jv: Urip

en: Last updated
jv: Update terakhir

en: Edit
jv: Sunting

en: Date
jv: Tanggal

en: Reset
jv: Baléknā

en: Message
jv: Pesen

en: Label
jv: Judul

en: Save
jv: Simpen

en: View
jv: Tampilan

en: The username %name does not exist.
jv: Jeneng panganggo %name ora ana.

en: Unknown
jv: Ora dikenal

en: User
jv: Panganggo

en: User ID
jv: ID panganggo

en: Created
jv: Digawé

en: All
jv: Kabèh

en: Last update
jv: Update mutakhir

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Owner
jv: Sing duwé

en: Basic
jv: Dasar

en: ‹ previous
jv: ‹ sakdurungé

en: next ›
jv: sakwisé ›

en: Manage fields
jv: Nata field

en: « first
jv: « pertama

en: last »
jv: terakhir »

en: Context
jv: Konték

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Asc
jv: Urut Maju
