Payment (7.x-1.3) - en to hr translation catalogue (45 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Type
hr: Vrsta

en: Description
hr: Opis

en: more
hr: više

en: Enable
hr: Omogući

en: Disable
hr: Onemogući

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Currency
hr: Valuta

en: Quantity
hr: Količina

en: Last updated
hr: Posljednje osvježenje

en: Edit
hr: Uredi

en: Date
hr: Datum

en: Reset
hr: Poništi

en: Message
hr: Poruka

en: Label
hr: Oznaka

en: Save
hr: Spremi

en: View
hr: Pregled

en: The username %name does not exist.
hr: Korisničko ime %name ne postoji.

en: Total
hr: Ukupno

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: User
hr: Korisnik

en: Created
hr: Stvoreno

en: All
hr: Svi

en: Last update
hr: Posljednje osvježenje

en: Amount
hr: Iznos

en: Desc
hr: Silazno

en: Owner
hr: Vlasnik

en: Basic
hr: Osnovno

en: Clone
hr: Kloniraj

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: ‹ previous
hr: ‹ prethodna

en: next ›
hr: sljedeća ›

en: Payment method
hr: Način plaćanja

en: !name field is required.
hr: Polje !name je nužno.

en: Apply
hr: Primjeni

en: Manage fields
hr: Upravljanje poljima

en: « first
hr: « prva

en: last »
hr: posljednja »

en: Cancelled
hr: Otkazan

en: Context
hr: Kontekst

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Currency code
hr: Kod valute

en: Asc
hr: Uzlazno
