Payment (7.x-1.5) - en to bn translation catalogue (26 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Enable
bn: কার্যকর

en: Disable
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Last updated
bn: সর্বশেষ আপডেট

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Date
bn: তারিখ

en: Message
bn: বার্তা

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: View
bn: প্রদর্শন

en: The username %name does not exist.
bn: ব্যবহারকারী হিসেবে %name এর অস্তিত্ব নেই।

en: Unknown
bn: অজ্ঞাত

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: User ID
bn: ব্যবহারকারীর আইডি

en: All
bn: সমস্ত

en: Last update
bn: সর্বশেষ আপডেট

en: ‹ previous
bn: ‹ পূর্ববর্তী

en: next ›
bn: পরবর্তী ›

en: « first
bn: « প্রথম

en: last »
bn: শেষ »

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
