Payment (7.x-1.8) - en to is translation catalogue (50 entries)

en: Title
is: Titill

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Type
is: Gerð

en: Description
is: Lýsing

en: more
is: meira

en: Enable
is: Virkja

en: Disable
is: Afvirkja

en: Enabled
is: Virkt

en: Currency
is: Gjaldmiðill

en: Quantity
is: Magn

en: Last updated
is: Síðast uppfært

en: Edit
is: Breyta

en: Date
is: Dagsetning

en: Reset
is: Endursetja

en: Message
is: Skilaboð

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: View
is: Skoða

en: The username %name does not exist.
is: Notendanafnið %name finnst ekki.

en: Total
is: Samtals

en: Unknown
is: Óþekkt

en: User
is: Notandi

en: User ID
is: Auðkenni notanda

en: Created
is: Stofnað

en: All
is: Allt

en: Last update
is: Síðast uppfært

en: Amount
is: Upphæð

en: Owner
is: Eigandi

en: Payment
is: Greiðslumáti

en: Payments
is: Greiðslur

en: Basic
is: Einfalt

en: Clone
is: Klóna

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Pending
is: Í biðstöðu

en: ‹ previous
is: ‹ fyrri

en: next ›
is: næsta ›

en: Payment method
is: Greiðsluháttur

en: Total amount
is: Heildarupphæð

en: Completed
is: Lokið

en: !name field is required.
is: Nauðsynlegt er að fylla út !name reitinn.

en: Apply
is: Virkja

en: « first
is: « fremsta

en: last »
is: aftasta »

en: Context
is: Samhengi

en: Currency code
is: Gjaldmiðilskóði

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: All items
is: Öll atriði
