Payment credit card (7.x-1.0-alpha1) - en to da translation catalogue (24 entries)

en: Payment
da: Betaling

en: January
da: Januar

en: February
da: Februar

en: March
da: Marts

en: May
da: maj

en: June
da: Juni

en: July
da: Juli

en: October
da: Oktober

en: Start date
da: Startdato

en: Expiration
da: Udløb

en: Switch
da: Skift

en: You have entered an invalid credit card number.
da: Du har indtastet et ugyldigt kreditkortnummer.

en: Card type
da: Korttype

en: Card owner
da: Kortholder

en: Card number
da: Kortnummer

en: Issuing bank
da: Udstedende bank

en: Security code
da: Sikkerhedskode

en: You have entered an expired credit card.
da: Du har indtastet et udløbet kreditkort.

en: You have entered an invalid card security code.
da: Du har indtastet en ugyldig kortsikkerhedskode.

en: Your have entered an invalid start date.
da: Du har indtastet en ugyldig startdato.

en: You have entered an invalid issue number.
da: Du har indtastet et ugyldigt issue-nummer.

en: You have entered a credit card number of an unsupported card type.
da: Du har indtastet et kreditkortnummer fra en korttype som ikke er understøttet.

en: You have entered a credit card number that does not match the type selected.
da: Du har indtastet et kreditkortnummer som ikke matcher den valgte type.

[ctx: credit card issue number for card types that require it]
en: Issue number
da: Issue-nummer
