Payment credit card (7.x-1.0-alpha1) - en to de translation catalogue (26 entries)

en: Payment
de: Zahlung

en: January
de: Januar

en: February
de: Februar

en: March
de: März

en: May
de: Mai

en: June
de: Juni

en: July
de: Juli

en: October
de: Oktober

en: December
de: Dezember

en: Start date
de: Startdatum

en: Expiration
de: Läuft ab nach

en: Switch
de: Umschalten

en: You have entered an invalid credit card number.
de: Die eingegebene Kreditkartennummer ist ungültig.

en: Card type
de: Kreditkarten-Typ

en: Card owner
de: Kreditkarten-Inhaber

en: Card number
de: Kreditkarten-Nummer

en: Issuing bank
de: Ausstellendes Kreditinstitut

en: Security code
de: Sicherheits-Code

en: You have entered an expired credit card.
de: Die eingegebene Kreditkartennummer ist abgelaufen.

en: You have entered an invalid card security code.
de: Der eingegebene Sicherheitscode für die Kreditkarte ist ungültig.

en: Your have entered an invalid start date.
de: Das Start-Datum ist ungültig.

en: You have entered an invalid issue number.
de: Die eingegebene Ausgabennummer ist ungültig.

en: You have entered a credit card number of an unsupported card type.
de: Sie haben eine Kreditkartennummer eines nicht unterstützten Kartentyps eingegeben.

en: Discover Card
de: Discover Karte

en: You have entered a credit card number that does not match the type selected.
de: Sie haben eine Kreditkartennummer eingegeben, die nicht mit dem ausgewählten Typ übereinstimmt.

[ctx: credit card issue number for card types that require it]
en: Issue number
de: Ausgabe Nummer
