Payment credit card (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (29 entries)

en: Payment
it: Pagamento

en: January
it: Gennaio

en: February
it: Febbraio

en: March
it: Marzo

en: April
it: Aprile

en: May
it: Mag

en: June
it: Giugno

en: July
it: Luglio

en: August
it: Agosto

en: September
it: Settembre

en: October
it: Ottobre

en: November
it: Novembre

en: December
it: Dicembre

en: Start date
it: Data iniziale

en: Expiration
it: Scadenza

en: Switch
it: Cambia

en: You have entered an invalid credit card number.
it: È stato inserito un numero di carta di credito non valido.

en: Card type
it: Tipo carta

en: Card owner
it: Proprietario carta

en: Card number
it: Numero carta

en: Issuing bank
it: Banca emittente

en: Security code
it: Codice di sicurezza

en: You have entered an expired credit card.
it: La carta di credito inserita è scaduta.

en: You have entered an invalid card security code.
it: Il codice di sicurezza inserito non è valido.

en: Your have entered an invalid start date.
it: La data validità inserita non è valida.

en: You have entered an invalid issue number.
it: Il numero di emissione inserito non è valido.

en: You have entered a credit card number of an unsupported card type.
it: Il numero di carta di credito inserito corrisponde ad un tipo di carta non supportato.

en: You have entered a credit card number that does not match the type selected.
it: Il numero di carta di credito inserito non corrisponde al tipo di carta scelto.

[ctx: credit card issue number for card types that require it]
en: Issue number
it: Numero di emissione (issue)
