Payment credit card (7.x-1.0-alpha1) - en to pl translation catalogue (28 entries)

en: Payment
pl: Płatność

en: January
pl: Styczeń

en: February
pl: Luty

en: March
pl: Marzec

en: April
pl: Kwiecień

en: May
pl: Maj

en: June
pl: Czerwiec

en: July
pl: Lipiec

en: August
pl: Sierpień

en: September
pl: Wrzesień

en: October
pl: Październik

en: November
pl: Listopad

en: December
pl: Grudzień

en: Start date
pl: Data początkowa

en: Expiration
pl: Wygaśnięcie

en: Switch
pl: Przełącz

en: You have entered an invalid credit card number.
pl: Podano nieprawidłowy numer karty kredytowej.

en: Card type
pl: Typ karty

en: Card owner
pl: Właściciel karty

en: Card number
pl: Numer karty

en: Issuing bank
pl: Bank wystawiający

en: Security code
pl: Kod zabezpieczający

en: You have entered an expired credit card.
pl: Podana karta kredytowa jest przedawniona.

en: You have entered an invalid card security code.
pl: Podany kod zabezpieczający karty jest nieprawidłowy.

en: Your have entered an invalid start date.
pl: Podano nieprawidłową datę początkową.

en: You have entered an invalid issue number.
pl: Podano nieprawidłowy numer problemu.

en: You have entered a credit card number of an unsupported card type.
pl: Podano numer karty kredytowej typu, który nie jest obsługiwany.

en: You have entered a credit card number that does not match the type selected.
pl: Podany numer karty kredytowej nie pasuje do wybranego typu.
