Payment credit card (7.x-1.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (26 entries)

en: Payment
ru: Оплата

en: January
ru: января

en: February
ru: февраля

en: March
ru: марта

en: April
ru: апреля

en: May
ru: Май

en: June
ru: июня

en: July
ru: июля

en: August
ru: августа

en: September
ru: сентября

en: October
ru: октября

en: November
ru: ноября

en: December
ru: декабря

en: Start date
ru: Дата начала

en: Expiration
ru: Срок действия

en: Switch
ru: Переключить

en: You have entered an invalid credit card number.
ru: Вы ввели неправильный номер карты.

en: Card type
ru: Тип карты

en: Card owner
ru: Владелец карты

en: Card number
ru: Номер карты

en: Issuing bank
ru: Банк-владелец

en: Security code
ru: Код безопасности

en: You have entered an expired credit card.
ru: Вы ввели кредитную карту с истекшим сроком.

en: You have entered an invalid card security code.
ru: Вы ввели не верный защитный код карты.

en: Diners Club
ru: Dinners Club

en: You have entered a credit card number of an unsupported card type.
ru: Введённый номер кредитной карты относится к неподдерживаемому типу карт.
