Payment credit card (7.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (31 entries)

en: Payment
uk: Оплата

en: January
uk: січня

en: February
uk: лютого

en: March
uk: березня

en: April
uk: квітня

en: May
uk: тра

en: June
uk: червня

en: July
uk: липня

en: August
uk: серпня

en: September
uk: вересня

en: October
uk: жовтня

en: November
uk: листопада

en: December
uk: грудня

en: Start date
uk: Початкова дата

en: Expiration
uk: Закінчення терміну

en: Switch
uk: Перемикати

en: Solo
uk: Соло

en: Laser
uk: Лазер

en: You have entered an invalid credit card number.
uk: Ви ввели неправильний номер кредитної картки.

en: Card type
uk: Тип картки

en: Card owner
uk: Власник картки

en: Card number
uk: Номер картки

en: Issuing bank
uk: Банк-емітент

en: Security code
uk: Код безпеки

en: You have entered an expired credit card.
uk: Ви ввели кредитну картку, термін дії якої завершився.

en: You have entered an invalid card security code.
uk: Ви ввели неправильний код безпеки картки.

en: Your have entered an invalid start date.
uk: Ви ввели неправильну початкову дату.

en: You have entered an invalid issue number.
uk: Ви ввели неправильний номер.

en: You have entered a credit card number of an unsupported card type.
uk: Ви ввели номер кредитної карти для непідтримуваного типу карти.

en: You have entered a credit card number that does not match the type selected.
uk: Ви ввели номер кредитної картки, що не відповідає обраному типу.

[ctx: credit card issue number for card types that require it]
en: Issue number
uk: Номер картки
