Payment credit card (7.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (29 entries)

en: Payment
fr: Paiement

en: January
fr: janvier

en: February
fr: Février

en: March
fr: mars

en: April
fr: avril

en: May
fr: mai

en: June
fr: juin

en: July
fr: juillet

en: August
fr: août

en: September
fr: septembre

en: October
fr: octobre

en: November
fr: novembre

en: December
fr: décembre

en: Start date
fr: Date de début

en: Switch
fr: Changer

en: You have entered an invalid credit card number.
fr: Vous avez saisi un numéro de carte bancaire invalide.

en: Card type
fr: Type de carte

en: Card owner
fr: Titulaire de la carte

en: Card number
fr: Numéro de carte

en: Issuing bank
fr: Banque émettrice

en: Security code
fr: Code de sécurité

en: You have entered an expired credit card.
fr: Vous avez saisi une carte de crédit dont la date a expirée.

en: You have entered an invalid card security code.
fr: Vous avez saisi un code de sécurité invalide.

en: Your have entered an invalid start date.
fr: Vous avez saisi une date de début invalide.

en: You have entered an invalid issue number.
fr: Vous avez saisi un code de vérification visuel invalide.

en: You have entered a credit card number of an unsupported card type.
fr: Vous avez entré un numéro de carte de crédit d'un type de carte non pris en charge.

en: Discover Card
fr: Carte Discover

en: You have entered a credit card number that does not match the type selected.
fr: Vous avez saisi un numéro de carte de crédit qui ne correspond pas au type sélectionné.

[ctx: credit card issue number for card types that require it]
en: Issue number
fr: Numéro d'émission
