Payment credit card (7.x-1.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (30 entries)

en: Payment
hu: Fizetés

en: January
hu: január

en: February
hu: február

en: March
hu: március

en: April
hu: április

en: May
hu: máj

en: June
hu: június

en: July
hu: július

en: August
hu: augusztus

en: September
hu: szeptember

en: October
hu: október

en: November
hu: november

en: December
hu: december

en: Start date
hu: Kezdődátum

en: Expiration
hu: Lejárat

en: Switch
hu: Váltás

en: You have entered an invalid credit card number.
hu: Érvénytelen bankkártyaszám lett megadva.

en: Card type
hu: Kártyatípus

en: Card owner
hu: Kártya tulajdonosa

en: Card number
hu: Kartyaszám

en: Issuing bank
hu: Kibocsátó bank

en: Security code
hu: Biztonsági kód

en: You have entered an expired credit card.
hu: Lejárt hitelkártya lett megadva.

en: You have entered an invalid card security code.
hu: Érvénytelen kártyabiztonsági kód lett megadva.

en: Your have entered an invalid start date.
hu: Érvénytelen kezdődátum lett megadva.

en: You have entered an invalid issue number.
hu: Érvénytelen kibocsátási szám lett megadva.

en: You have entered a credit card number of an unsupported card type.
hu: Nem támogatott kártyatípushoz tartozó hitelkártyaszám lett megadva.

en: Discover Card
hu: Discover kártya

en: You have entered a credit card number that does not match the type selected.
hu: A beírt hitelkártyaszám nem felel meg a kiválasztott kártyatípusnak.

[ctx: credit card issue number for card types that require it]
en: Issue number
hu: Kártya kibocsátási száma
