Payment credit card (7.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (28 entries)

en: Payment
nl: Betaling

en: January
nl: januari

en: February
nl: februari

en: March
nl: maart

en: April
nl: april

en: May
nl: mei

en: June
nl: juni

en: July
nl: juli

en: August
nl: augustus

en: September
nl: september

en: October
nl: oktober

en: November
nl: november

en: December
nl: december

en: Start date
nl: Begindatum

en: Expiration
nl: Vervaldatum

en: Switch
nl: Omschakelen

en: You have entered an invalid credit card number.
nl: U hebt een ongeldig kaartnummer opgegeven.

en: Card type
nl: Kaarttype

en: Card owner
nl: Kaarteigenaar

en: Card number
nl: Kaartnummer

en: Issuing bank
nl: Uitgevende bank

en: Security code
nl: Beveiligingscode

en: You have entered an expired credit card.
nl: U heeft een credit card ingevoerd die reeds vervallen is.

en: You have entered an invalid card security code.
nl: U heeft een ongeldige beveiligingscode van de kaart opgegeven.

en: Your have entered an invalid start date.
nl: U heeft een ongeldige startdatum opgegeven.

en: You have entered a credit card number of an unsupported card type.
nl: U heeft een creditcard-nummer van een niet ondersteund kaarttype ingevuld.

en: You have entered a credit card number that does not match the type selected.
nl: U heeft een Credit Card-nummer ingevoerd dat niet overeenstemt met het geselecteerde type.

[ctx: credit card issue number for card types that require it]
en: Issue number
nl: Uitgavenummer
